Stowarzyszenie Czwarta Ściana

Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2 w Warszawie była partnerem Stowarzyszenia Czwarta Ściana w realizacji projektu „Młodzi filmowcy” dofinansowanego w ramach programu Kultura Dostępna, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Od września do grudnia 2022 roku Stowarzyszenie Czwarta Ściana realizowało projekt, na który składała się seria warsztatów filmowych oraz wyjść/wyjazdów edukacyjnych skierowanych do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych.
 
Projekt rozpoczął się warsztatami aktorskimi, kolejnym etapem był spacer edukacyjny po filmowej Warszawie oraz warsztaty charakteryzacji realizowane w Wytwórni Filmów Fabularnych
i Dokumentalnych. W kolejnych tygodniach odbyły się dwie edycje warsztatów operatorskich prowadzonych przez profesjonalistów w tej dziedzinie. Kontynuacją zdobywania wiedzy o tematyce filmowej była wycieczka do Łodzi, gdzie we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej młodzież wzięła udział w warsztatach "Realizujemy długie ujęcie", a następnie we wstępnych warsztatach animacji oraz spacerze szlakiem filmowej Łodzi. Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników, na początku grudnia zorganizowane zostały jeszcze rozszerzone warsztaty animacji, a zwieńczeniem projektu było wyjście do teatru Roma na musical „Aida”.

Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2 w Warszawie był strategicznym partnerem przy wyborze grupy warsztatowej, dostosowaniu zajęć do potrzeb grupy, planowaniu harmonogramu zajęć i przy współpracy pedagogicznej na każdym etapie realizacji projektu.

Czwarta Ściana to stowarzyszenie, które porusza tematy kulturalne, a przede wszystkim filmowe, a jego celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań i rozmów o filmie, wymiany doświadczeń, nauki i współpracy.

 

 zdj4.jpgzdj1.jpgzdj5.jpgzdj3.jpg